Ponedeljek, 18.2.2002  ob 05:35


V Puconcih in Mengšu sta bila konec tedna druga članska turnirja Top 12 v namiznem tenisu

Tiskalniku prijazna oblika novice

Tri z enakim izkupičkom

Petra Dermastija, Helena Halas in Špela Burgar so dosegle po deset zmag, zato so odločali medsebojni dvoboji

PUCONCI, MENGEŠ, 18. - Na drugem državnem namiznoteniškem turnirju članov je sodelovalo 24 igralcev iz štirinajstih slovenskih klubov. V odsotnosti reprezentantov Tokiča in Komca je zmagal Saša Ignjatovič, ki je izgubil samo proti drugouvrščenemu Urošu Slatinšku iz Vegrada. V Mengšu so se pomerila dekleta, v okrnjeni konkurenci (brez reprezentantk Todorovičeve, Safranove... ) pa so imele tri igralke enak izkupiček - po deset zmag in en poraz.

Dvodnevni turnir v Puconcih je spremljal tudi slovenski selektor Jože Urh, ki je turnir ocenil takole: "Ignjatovič je pokazal dobro pripravljenost, prijetno pa je presenetil z dobro uvrstitvijo veteran Pavič. Zdaj čaka namiznoteniške igralce 2. in 3. marca državno prvenstvo v Rakeku, kjer bomo določili tudi potnike za evropsko prvenstvo, ki bo 30. marca v Zagrebu."

V Mengšu so Petra Dermastija, Helena Halas in Špela Burgar izgubile le po enkrat, zato so o končnem vrstnem redu odločali medsebojni dvoboji. Najuspešnejša je bila Dermastija, ki je premagala Burgarjevo in tesno izgubila proti Halasovi. Slednja je bila druga, saj je proti Burgarjevi izgubila 1:3, Dermastijo pa je premagala.

Vrstni red, moški, skupina 1: 1. Ignjatovič (Preserje, 10 zmag, 1 poraz), 2. Slatinšek (Vegrad, 9-2), 3. Plohl (Olimpija, 8-3), 4. pavič (Kema Puconci, 8-3), 5. Slatinšek (Vegrad 7-4); ženske, skupina 1: 1. Dermastija (Linz, 10-1), 2. Halas (Ilirija, 10-1), 3. Burgar (Edigs Mengeš, 10-1), 4. Sivec (Šampionka) 7-4, 5. Škabar (Istrabenz Semedela, 6-5).

 

(tg, ob)